Bisiklet, insan ile makinanın sportif amaçlı bir bütün olarak birbirine entegre olduğu bir alettir.Fakat kullanıcısının  iskelet sisteminden,kemik boy simetrisinden tutun da kas esnekliğe, sürüş amaç ve hedeflerine göre değişkenlik gösteren birçok unsur barındırır.Bir kullanıcının temelde bisiklet ile 3 temas noktası vardır.Bunlar;
1.Pedal basma noktası (ayak)
2.Sele oturma bölgesi (kalça)
3.Gidon tutma bölgelsi (el)Yukarıda sıralanan bu 3 noktanın da ayarı oldukça önem arz etmektedir. Pedal basma noktası, kilitli pedal sistemlerinde yeni anlayışa göre 1. ve 5.metatarsas kemikleri merkezinden geçerken, sele seçimi kalça kemikleri genişliğine, kalça kası esnekliğine ve sürücünün pedal çevirme stiline göre değişkenlik gösterirken gidon genişliği, kullanıcının omuz (akromyon) kemik genişliği ile orantılı olarak daralıp genişlemektedir.


Bikefitting.comun en son teknoloji ile geliştirmiş olduğu ekipmanlarla optimum sürüş için gereken ayarlamaları yapmaktayız

.
Hizmetlerimizdeki adımlar:


*Ayakkabı kal ayarı (Pedal fitting) +
*Sele ölçüm             (saddle selector)+
*Tam ölçüm             (complate fit)+
*Sonuç raporu         (Final Raport)+
*Bisiklet ayarı          (Bike Adjustment)+  Hizmetin verildiği yer:
Yukarıda sıralanan hizmetleri, randevu sistemiyle mağazamızda bu iş için özel olarak ayırmış olduğumuz bölümde yapmaktayız.Seans süresi :
Bir seans yaklaşık 50-75 dk arası değişmektedir.Kullanıcıdan istenenler:
Kullanıcı fit yapılacak bisikletiyle, bisiklet tayt,forma ve kullanıyorsa eğer kilitli pedal ve bisiklet ayakkabısı ile gelmelidir.Hangi bisikletlere Fit Yapıyoruz ?

-Yol yarış bisikleti, Gravel bisikletler, cyclecross bisikletler, TT ve Triatlon bisikletleri, Dağ Bisikletleri.Gerekecekler:
Fit işlemi tamamlandıktan sonra bazı ekipmanların değişmesi gerekebilmektedir. Yeni gidon merkezi uzunluğu ve yüksekliği için farklı açıda ve uzunlukta bir boğaz, farklılık tespit edilen kalça kemik genişliğine uyumsuz sele yerine yeni bir sele ve akromyon kemik genişliğine göre farklı ebatta bir yol gidonu bunlardan bazılarıdır.

Fit bölümüzde bu tarz değişiklikler için gerekecek ekipmanlar da stoklarımızda mevcuttur.

Seleler

Seleler, kullanıcının kalça kemik genişliğine,pedal çevirme tekniğine ve kalça kası esnekliğine göre farklılıklar göstermektedir.Mağazamızda Pro ve SMP seleleriniz test selelerini ücretsiz olarak kullanabilir ve gerekirse yeni bir sele tercihi yaparken doğru karar vermiş olursunuz.


Ücret:


2021 yılı itibariyle 1 seans ücretimiz KDV Dahil (500,00TL yerine tanıtım amaçlı kampanya fiyatı ile 250.00TLdir.)