Whatsapp
Tıkla AraBisiklet, insan ile makinanın sportif amaçlı bir bütün olarak birbirine entegre olduğu bir alettir.Fakat kullanıcısının  iskelet sisteminden,kemik boy simetrisinden tutun da kas esnekliğe, sürüş amaç ve hedeflerine göre değişkenlik gösteren birçok unsur barındırır.Bir kullanıcının temelde bisiklet ile 3 temas noktası vardır.Bunlar;
1.Pedal basma noktası (ayak)
2.Sele oturma bölgesi (kalça)
3.Gidon tutma bölgelsi (el)Yukarıda sıralanan bu 3 noktanın da ayarı oldukça önem arz etmektedir. Pedal basma noktası, kilitli pedal sistemlerinde yeni anlayışa göre 1. ve 5.metatarsas kemikleri merkezinden geçerken, sele seçimi kalça kemikleri genişliğine, kalça kası esnekliğine ve sürücünün pedal çevirme stiline göre değişkenlik gösterirken gidon genişliği, kullanıcının omuz (akromyon) kemik genişliği ile orantılı olarak daralıp genişlemektedir.

Bikefitting.comun en son teknoloji ile geliştirmiş olduğu ekipmanlarla optimum sürüş için gereken ayarlamaları yapmaktayız

Sisteme yeni eklenen yüksek hızlı kamera olan hareket analizcisi sayesinde bisikletçinin 8 anatomik noktası referans alınarak pedal çevirdiği sıradaki dinamik açıları tespit edilebilmektedir.

Sisteme eklenen bir diğer analizör olan pedal analizörü sayesinde ise pedala kuvvet uygularken pedalının hangi noktasına ne kadar güç verildiği ve pedaling gibi teknikler hakkında bilgi edinilmektedir.

.
Hizmetlerimizdeki adımlar:


*Ayakkabı kal ayarı (Pedal fitting) +
*Sele ölçüm             (saddle selector)+
*Tam ölçüm             (complate fit)+
*Sonuç raporu         (Final Raport)+
*Bisiklet ayarı          (Bike Adjustment)+  
*Dinamik Fit    (YENİ)
*Pedal analizi ( YENİ )Hizmetin verildiği yer:Yukarıda sıralanan hizmetleri, randevu sistemiyle mağazamızda bu iş için özel olarak ayırmış olduğumuz bölümde yapmaktayız.


Hizmeti Veren Fit Uzmanımız:


Bikefit hizmetini şuan da aktif olarak spora devam eden, eski bir yol bisikleti yarışçısı olan Fatih Ertörün vermektedir. Yol bisiklet ve dağ bisikleti teknik ve antrenmanlarına da hakim ve 1.kademe bisiklet antrenörüdür. Şimdiye dek 50den fazla bisiklet kullanıcısına fit hizmeti vermiştir.
Seans süresi :
Bir seans yaklaşık 90-120 dk arası değişmektedir.Kullanıcıdan istenenler:
Kullanıcı fit yapılacak bisikletiyle, bisiklet tayt,forma ve kullanıyorsa eğer kilitli pedal ve bisiklet ayakkabısı ile gelmelidir.Hangi bisikletlere Fit Yapıyoruz ?

-Yol yarış bisikleti, Gravel bisikletler, cyclecross bisikletler, TT ve Triatlon bisikletleri, Dağ Bisikletleri.Gerekecekler:
Fit işlemi tamamlandıktan sonra bazı ekipmanların değişmesi gerekebilmektedir. Yeni gidon merkezi uzunluğu ve yüksekliği için farklı açıda ve uzunlukta bir boğaz, farklılık tespit edilen kalça kemik genişliğine uyumsuz sele yerine yeni bir sele ve akromyon kemik genişliğine göre farklı ebatta bir yol gidonu bunlardan bazılarıdır.

Fit bölümüzde bu tarz değişiklikler için gerekecek ekipmanlar da stoklarımızda mevcuttur.

Seleler

Seleler, kullanıcının kalça kemik genişliğine,pedal çevirme tekniğine ve kalça kası esnekliğine göre farklılıklar göstermektedir.Mağazamızda Pro ve SMP seleleriniz test selelerini ücretsiz olarak kullanabilir ve gerekirse yeni bir sele tercihi yaparken doğru karar vermiş olursunuz.


Ücret:


2023 yılı itibariyle;

Kullanıcının bisikletine trainer üzerinde veya mevcut analizörümüze binerek)         seans ücreti KDV Dahil (1000,00 TL yerine kampanyalı fiyatı 750,00 TLdir.)